V Radimi vítězně!

06.05.2013 15:09

Viktoria Radim - MSK    1:3 (0:2)

Po dobrém výkonu jsme si z Radimi přivezli všechny tři body za vítězství v poměru 3:1. V úvodním tlaku jsme vytěžili vedoucí branku. Poté nás domácí trochu zatlačili, ale naší odpovědí byl druhý gól v domácí síti. Ve druhém poločase se moc pěkný fotbal nehrál, ale dvacet minut před koncem jsme šli do tříbrankového vedení. Domácí stihli ještě pár minut před koncem korigovat na konečných 3:1.

Od úvodního hvizdu jsme na domácí vlétli a zle jim zatápěli. Vypracovali jsme si několik šanci a vybojovali jsme snad čtyři rohové kopy. Po jednom z nich si našel na vápně odražený míč Klain a z "voleje" poslal míč do sítě - 0:1. To běžela teprve 4. minuta. Dále jsme pokračovali ve svém tlaku a domácí nestíhali, bohužel dobré šance Lukeše, který nastřelil gólmana, Špetlíka, hlavou jen těsně minul domácí branku, zůstaly nevyužity. Od dvacáté minuty začali domácí nacházet půdu po nohama a začínali hrozit. První ohrožení naší branky přišlo po střele z hranice vápna, Ježek však v klidu kryl. Ve 25. minutě přišla největší šance domácích. Po levé straně zatáhl domácí hráč míč až do našeho vápna k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel svého kapitána, který napálil míč do břevna, od břevna se míč odrazil až na velké vápno, kde bleskurychle střílel domácí Slunéčko, jeho střelu zblokoval Horák na tyč a následně Ježek míč chytil! Při našem týmu tedy stálo velké štěstí. V tuto chvíli měli domácí tlak. Ve 34. minutě přišla naše nejlepší odpověď. Lukeš zatáhl míč do vápna, kde střílenou přihrávkou našel Jírovu hlavu a ten nezaváhal - 0:2. To byla pro domácí velká rána a jejich tlak byl pryč. Do konce poločasu se již žádná vážnější šance nenarodila, a tak náš tým v poločase vedl 2:0.

Do druhé půle na nás pro změnu vletěli domácí, ale nic ze svého úvodního tlaku nevytěžili. Domácí po většinu zápasu nakopávali dlouhé balony na své rychlé útočníky, ale naše obrana byla připravena. Domácí tedy hrozili zejména ze standardních situací. Po jednom z rohových kopů, který rozehráli "na krátko", vyslal domácí hráč nebezpečnou střelu, která byla skrytá v houštině těl, ale Ježek dobře chytil. Zhruba po hodině hry jsme opět převzali iniciativu a vytvářeli si šance, bohužel většina z nich troskotala na finální příhravce. V 70. minutě jsme se ale prosadili. Bejdův roh nejprve hlavičkoval Špetlík, domácí gólman ještě vyrazil na břevno, od břevna se však míč odrazil přímo k Herodesovi, který bez problémů napálil míč do odkryté branky - 0:3. Poté už jsme hráli uvolněně, ale domácí se stále snažili s výsledkem něco udělat. Ale nejprve Slunéčko trefil pouze boční síť a po chvíli Ježek včasným vyběhnutím zhatil domácímu útočníkovi samostatný nájezd. Bohužel jsme s čistým kontem z Radimi neodjížeděli. Pět minut před koncem se prodral domácí Slunéčko až příliš lehce do našeho vápna a křížnou střelou upravil skóré - 1:3. Konec zápasu už jsme ustáli bez potíží a po dobrém výkonu jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství 3:1.

Po ostatních výsledích jsme se opět přiblížili k 2. místu tabulky. Momentálně ztrácíme na druhé Polepy 7 bodů a na třetí Sázavu 5 bodů, souboj o tato místa ještě tedy není ztracený! Musíme ovšem vyhrávat i na domácím hřišti, abychom své soupeře ještě prohnali. Nejblížší možnost máme příští neděli, kdy hostíme Červené Pečky.

Branky: 85. Slunéčko - 4. Klain, 34. Jíra, 70. Herodes.

Diváci: 140

MSK: Ježek - Špetlík (81. Matouš), Horák, Bejda (C), Herodes - Klain, Bajer, Hrdina, Radačovský - Jíra (84. Lakatoš R.), Lukeš (89. Zajíček).

Radim: Výborný - Janoušek, Novák, Baško, Dittrich (46. Hrodek) - Volavka, Jirků, Exner (66. Čábelka), Martiník - Slunéčko, Havránek (C) (46. Hrstka).