Sudí Machýček vzal utkání do své kompetence

19.05.2013 12:43

Sokol Luštěnice - MSK    2:2 (1:1)

Ve 26. kole jsme zajížděli do nedalekých Luštěnic. Pěkné počasí, pěkné hřiště co víc si přát. Bohužel už v týdnu kdy jsme se dozvěděli delegaci rozhodčích k utkání, byli delegováni pánové Machýček, Kabyl a Zuskin, kdekdo si hned vzpomněl na dva roky staré utkání s Nymburkem. Onen zápas nerozhodoval pouze Machýček, který byl delegován jako hlavní, a nejspíše se chtěl svým kolegům vyrovnat a vlastním řízením utkání to téměř dokázal. Již v 18. minutě byl vyloučen Horák a z následné penalty domácí vedli. Do poločasu jsme stihli vyrovnat. Ve druhé půli jsme dostali brzy gól, ale nesložili jsme zbraně a dokázali vyrovnat, poté jsme ještě měli několik dobrých šancí na to vstřelit vítězný gól, ale bohužel se to nepodařilo.

Na začátku bylo utkání bez jakékoliv šance, obě mužstva vyčkávala co předvede ten druhý. Naše hodně poslepovaná sestava, čekala na dlouhé nákopy domácích, zpočátku také s klidem řešila tyto sitauce. Ve velké šanci se po čtvrt hodině hry objevil mladíček Razák, který ale tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl. Bohužel v 18. minutě přišla tato situace. Domácí středopolař našel, asi nejlepšího domácího hráče, svého spoluhráče na levé záloze. Ten pronikl do vápna, kde postupoval z úhlu sám na Ježka, ten mu vyběhnutím zmenšil úhel a ránu zblokoval, následnou dorážku blokovali na brankové čáře hned tři naši obránci, konkrétně Špetlík, Herodes a Horák. Míč po pár odrazech dostali do bezpečí, ale k našemu údivu asi po pěti vteřinách z ničeho nic zapískal sudí Machýček, jeho gesto směřovalo na penaltový puntík! Navíc ještě vyloučil Horáka za údajnou hru rukou. K exekuci pokutového kopu se postavil domácí brankář Řezáč, Ježek sice vystihl směr kopu, ale tvrdou ránu nezastavil - 1:0. Dále pokračovali domácí ve své taktice, kdy jen nakopávali dlouhé míče na svého útočníka, nutno však podotknout, že svým důrazem se dokázal v mnoha případech protlačit do dobré šance. Jednu takovou mu Ježek pěkným zakrokem zneškodnil. Rozhodčí Machýček prakticky každý kontakt pískal jako faul a ve většině případů rozdal našim hráčům i nesmyslně žluté karty. Chvíli před poločasem jsme dokázali vyrovnat. Jíra se dral do vápna za dobrou kolmicí od Klaina a domácí obránce si pod tlakem dal vlastní gól - 1:1. Chvíli poté skončil první poločas.

Druhé půle začala menším náporem domácích. Ti dokázali zhruba v 55. minutě opět strhnout vedení na svou stranu. Agilní levý záložník domácích poslal lahůdkový centr na svého spoluhráče ve vápně, který hlavou neomylně trefil k tyči naší brány - 2:1. Od této situace jsme byli lepším a nebezpečnějším týmem. Vypracovali jsme si snad 8 rohových kopů, bohužel však bez efektu. V 71. minutě už konečně uděřilo. Jíra v dobré pozici poslal svou střelu do tyče, od které se míč odrazil přímo ke Klainovi, který doslova napálil míč do sítě - 2:2. Domácí hodně znervózněli a v rychlém sledu přišly naše dobré příležitosti. Nejprve se Jíra ocitl sám před domácím gólmanem, ale ten ho vychytal. Po chvíli byl po závaru ve vápně domácích u míče opět Jíra, ale místo přihrávky na lépe postaveného Herodese se rozhodl pro střelu, která nepobrala příliš razance a domácí brankář v klidu sebral míč. Pět minut před koncem přišla další velké příležitost pro naše hráče. Klain ze 20-ti metrů nastřelil tyč, následně se míč přes celou bránu dostal k Jírovi, který bohužel svou dorážkou trefil jen skluzujícího domácího obránce. Velká škoda. Domácí se již k ničemu nedostali, a tak utkání skončilo smírně 2:2.

Bohužel utkání z naší strany velmi ovlivnilo brzké vyloučení Horáka, tak jsme se nemohli tolik tlačit do útoku, ale i tak jsme byli možná lepším týmem na hřišti. Utkání však nepobralo velké úrovně. Konečný bod, se tak dá také považovat za úspěch. V konstelaci s ostatními výsledky, kdy opět naši konkurenti v boji o 2. místo ztráceli body (Polepy 1:1, 50 bodů - Sázava 2:3, 50 bodů), jsme stáhli ztrátu na pouhé 4 body. V posledních čtyřech utkáních sezony je tedy stále o co hrát!

Branky: 42. vlastní, 71. Klain.

Diváci: 60

MSK: Ježek - Herodes, Horák (18.), Špetlík, Zajíček (C) - Klain, Bajer, Hrdina, Matouš - Jíra, Razák (46. Pokorný).