Kanonáda na závěr

16.06.2013 21:51

MSK - FK Říčany    8:1 (3:0)

V posledním utkání této sezony jsme hostili na našem hřišti Říčany. Náš soupeř se snažil hrát fotbal, ale kvalitou byl tento tým o pár levelů níže než náš tým. V první půli jsme stihli nastřílet tři branky. Ve druhé půli dalších pět, těsně před koncem zápasu dali hosté svůj čestný zásah a zmírnili tak svou prohru na 8:1.

Říčany potřebovaly k udržení zvítězit, domácím už o nic nešlo. Přesto zápas nevypustili, ba naopak – nováčka vypráskali ze soutěže s debaklem roku.
Hradišti spadly do brány všechny tři první střely. V 8. minutě Klainův únik po křídle zakončil do protipohybu brankáře Jíra. Na střely Bajera (po Radačovského centru) i Hrdiny (po zpětné přihrávce Lukeše) z velkého vápna si brankář Černý sáhl, ale obě skončily za jeho zády a bylo to 3:0.
Dalších 40 minut branka nepadla, přestože šancí k tomu bylo dost. Dvakrát ale minul Jíra a také Klain, pro něhož vinou natrženého svalu skončil zápas předčasně. Ježka prověřil tvrději pouze říčanský Znamenáček.
V 64. minutě Hrdinův centr dostal do sítě hlavou Jíra a brankostroj se k radosti fanoušků Mnichova Hradiště rozjel naplno. Jíra vybojoval míč a předložil Lukešovi, který ho placírkou uklidil do brány. Pak vypíchl míč ve středu pole Zajíček, předběhl několik protihráčů a nádherné sólo zakončil gólem – 6:0.
Na sedmou branku přihrál Lukešovi nepovedenou hlavičkou před prázdnou bránu říčanský obránce a v 83. zvyšoval už na 8:0 po Lukešově centru rybičkou střídající Hájek. Až v závěru dovolila domácí obrana nepozorností snížit střelou k tyči Fliegelovi.

Naši hráči se tedy s touto sezonou rozloučili nejlepším možným způsobem. V této sezoně získali historicky největší počet bodů v 1.A třídě a to celkem 56! Bohužel to stačí pouze na 4. příčku. Doufejme, že v příští sezoně budeme opět atakovat takovýto počet bodů a že vykopeme návrat do krajského přeboru.

Branky: 8. a 64. Jíra, 69. a 76. Lukeš, 16. Bajer, 23. Hrdina, 73. Zajíček, 83. Hájek – 87. Fliegel.

Diváci: 155

MSK: Ježek - Herodes, Horák, Bejda, Zajíček - Radačovský (62. Razák), Bajer (84. Hofman), Hrdina, Klain (42. Hájek) - Jíra, Lukeš.

Říčany Černý - Tipta (84. Bejlovec), Michal, Šalda, Adžić - Znamenáček (77. Hausenblas), Dobrý, Koranda, Mora - Fliegel, Netolický.